Gitarowy Rekord Guinessa 2020 – Andy Timmons

Gitarowy Rekord Guinessa 2020

CZOŁEM GITAROWI MANIACY! Już niebawem, bo w długi majowy, weekend odbędzie się kolejna edycja znanego wszystkim GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA, który to wpisał się na stałe w program wrocławskich imprez kulturalnych i jest wizytówką promującą miasto Wrocław w całej Europie.

Aby pobić zeszłoroczny rekord potrzebnych będzie 7423ech zarejestrowanych uczestników. Zarejestrować się będzie można w dniu rekordu od godziny 10 rano do godziny 15:45. Wszelkie informacje, oraz najczęściej zadawane pytania znajdziecie na stronie internetowej heyjoe.pl,
na której znajdziecie także formularz zgłoszeniowy.

Rekordowi, jak co roku towarzyszą koncerty z udziałem gwiazd. W tym roku we Wrocławskiej Hali Stulecia zagra m.in. niesamowity Andy Timmons, a towarzyszyć mu będą Mike Daane na basie i Mitch Marine na perkusji, do których podczas koncertu dołączą także: Dan Wojciechowski i Rob Avasharian.

Gitarowy Rekord Guinessa

Oto co o koncercie mówi Leszek Cichoński – pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, znakomity gitarzysta, pedagog i autor wspaniałych podręczników gitarowych.

„Od dwóch lat starałem się zaprosić Andy’go Timmonsa do Wrocławia. Andy łączy w swoim stylu wszystko, co najbardziej kocham w graniu: śpiewność, świetne frazowanie, znakomitą barwę, wrażliwość i radość z muzykowania. Będzie to wielkie wydarzenie”

Leszek Cichoński

Trudno się z tym wszystkim nie zgodzić. Od siebie dodałbym jeszcze, że Andy jest gitarzystą wszechstronnym, czującym się świetnie zarówno w blues-rockowej stylistyce jak i posiadającym sznyt i umiejętności, które pozwalają mu na współpracę z wybitnymi przedstawicielami nurtu fusion. Przykładem niech będzie tutaj współpraca z Simonem Philipsem, który wyraża się o nim jako o najlepszym gitarzyście z którym współpracował.

Oprócz wyjątkowego koncertu Timmonsa:

1 maja na Rynku zagra LeBurn Maddox – słynny amerykański gitarzysta i wokalista, fan Hendrixa, który swoją wielką przygodę z muzyką zawdzięcza właśnie Jimiemu. LeBurn rozpoczął karierę muzyczną w latach 70, a lista osób z jakimi współpracował jes naprawdę imponująca. Byli to m.in: Chaka Khan, Patti La Belle, Lionel Ritchie, Bill Withers, Kool & The Gang, Gil Scott Heron, Cameo, LTD, Rose Royce, Tavares, Chic, KC & The Sunshine Band czy Larry Graham & Graham Central Station

1 maja na Rynku Leszek Cichoński i LeBurn Maddox zagrają blok poświęcony Hendrixowi. Finałem tej części koncertu będzie wykonanie hymnu Gitarowego Rekordu Guinnessa, tj. “Thanks Jimi” – w wersji polskiej śpiewanej przez Cichońskiego i angielskiej, którą zaśpiewa Maddox.

Szczegółowy program imprez towarzyszących GITAROWEMU REKORDOWI GUINNESA oraz bilety znajdziecie na: www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/3-majowka/

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart