Jak uczyć się dźwięków na gryfie?

Jak uczyć się dźwięków na gryfie?

Czołem Gitarowi Maniacy!

Dzisiaj wrócimy trochę do podstaw i pokażę jak w bardzo łatwy i szybki sposób nauczyć się wszystkich dźwięków na gryfie gitary. Na początku może to sprawiać wiele trudności, ale nie przejmujcie się. Z czasem nauczycie się ich wszystkich. Zacznijmy więc od porównywania dźwięków wg. schematu poniżej.

Jak uczyć się dźwięków na gryfie?

Jak uczyć się dźwięków na gryfie? Objaśnienie

Dźwięk G znajduje się na trzecim progu na strunie pierwszej (najcieńszej) oraz szóstej (najgrubszej). Dźwięk na strunie szóstej jest dwie oktawy niższy od dźwięku na strunie pierwszej. Dźwięk o oktawę wyższy od dźwięku na strunie szóstej znajduje się o dwie struny dalej w kierunku najcieńszej struny (pierwszej) i o dwa progi dalej (w kierunku progu ostatniego).

Tak więc kolejne G znajduje się na piątym progu struny czwartej. Kolejna oktawa znajduje się dwie struny dalej i trzy progi dalej (w kierunku progu ostatniego). Chcąc znaleźć dźwięk G na strunie piątej cofamy się o trzy struny (w kierunku struny najgrubszej) jednocześnie przemieszczając się dwa progi dalej. Jesteśmy na progu 10 piątej struny. Dźwięk ten będzie taki sam jak ten na piątym progu czwartej struny.

Następne G znajdziemy dwa progi i dwie struny dalej (3 struna, 12 próg), a kolejny trzy progi i dwie struny dalej czyli na pierwszej strunie na 15 progu.

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart