Jak zagrać bluesa na gitarze elektrycznej

Jak zagrać bluesa na gitarze elektrycznej? – prosty akompaniament do bluesa dla gitary rytmicznej.

Czołem gitarowi maniacy! W dzisiejszym odcinku pokażę Wam jak zagrać prostego, 12-to taktowego bluesa. Zacznę od tego, że dzisiejszy BLUES nie jest niczym odkrywczym i dawno temu – w swojej szkole Blues- Rock Guitar Workshop prezentował go Leszek Cichoński – znakomity gitarzysta blues-rockowy. Szkoła ta na prawdę warta jest polecenia dla osób, które chcą grać dobrze BLUESA.

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest BLUES?

Prosty BLUES składa się z trzech funkcji: TONIKI, SUBDOMINANTY I DOMINANTY. TONIKA czyli akord (toniczny) zbudowany na pierwszym stopniu gamy. SUBDOMINANTA, czyli akord zbudowany na czwartym stopniu i DOMINANTA, czyli akord zbudowany na piątym stopniu.

Jednakże w prostym BLUESIE (najczęściej) wszystkie te akordy mają charakter dominantowy, tzn. mają w swojej budowie SEPTYMĘ MAŁĄ.

Więc jak zagrać bluesa na gitarze elektrycznej?

W dzisiejszej lekcji zajmiemy się stricte gitarą rytmiczną, akompaniującą. Prosty akompaniament do 12-taktowego bluesa oparty na technice PALM MUTING i triolowym podziale rytmicznym, jak i pełne objaśnienie jak go zagrać znajdziesz w materiale wideo oraz w materiałach PDF.

Zachęcam do ćwiczenia podanego akompaniamentu we wszystkich możliwych tonacjach. Zapraszam do obejrzenia:

Pobierz materiały do lekcji w PDF:

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart