Test gitarowego efektu – SZCZUR distortion od Tone Charm Audio

Test gitarowego efektu – SZCZUR distortion od Tone Charm Audio

Artykuł sponsorowany - współpraca z marką TONE CHARM AUDIO

Cześć! Zgodnie z niedawną zapowiedzią dziś przyjrzymy się dokładniej butikowemu efektowi gitarowemu o nazwie SZCZUR

Mówi wam coś nazwa SZCZUR? … pewnie myślicie, że mamy do czynienia z kopią znanego RAT’a? Nic bardziej mylnego… Jak pisze Adrian, producent Szczura na swojej internetowej stronie „efekt gitarowy SZCZUR stanowi hołd dla legendarnego efektu gitarowego distortion o nazwie RAT, który zadebiutował w 1978 roku. Tak więc nie mamy do czynienia z klonem 1/1 a z autorską interpretacją znanego gitarowego przesteru.

No dobra, ale dlaczego efekt gitarowy SZCZUR oferuje znacznie więcej niż klasyczny RAT? Sprawdźmy… Po pierwsze – dwa osobno regulowane kanały Gain, które uruchamiamy podczas grania footswitchem. GAIN I – najlepiej nadaje się do mniej nasyconych brzmień podkreślających charakter brzmienia instrumentu. GAIN II oferuje szerszy zakres gainu idealny do uzyskania mocniejszych brzmień a na końcu zakresu przypomina nawet efekt FUZZ.

PEŁNA GAŁKOLOGIA

efekt gitarowy SZCZUR
efekt gitarowy SZCZUR zdj. Gitarmaniak


No i dzięki tym modyfikacjom SZCZUR oferuje przyjemne brzmienie w całym zakresie przesterowania, zachowując jednocześnie charakter instrumentu. Mamy tutaj jeszcze przełącznik Classic/Modern, który aktywuje dodatkowy układ zapewniając bardziej zwarte brzmienie przesteru. Jest to ustawienie przeznaczone zwłaszcza do szybkiego grania ciężkich riffów techniką PALM MUTING.

Mimo bogactwa możliwości efekt gitarowy SZCZUR pozostaje łatwy i intuicyjny w obsłudze. Dlatego nadaje się zarówno jako Gear dla profesjonalistów, tak jak i dla pasjonatów gitary. Wszystkie efekty Tone Charm Audio budowane są przez Adriana w butikowym warsztacie w centrum Wrocławia. Jak zapewnia sam producent „budowane są one w taki sposób, aby zapewnić niezawodność przez lata”… a cały proces produkcji jak i ciekawostki na temat efektów Adriana możecie zobaczyć na jego profilach, których linki podaję Wam tutaj:

Pełny test efektu gitarowego SZCZUR Distortion:

Shopping Cart