Jaki wzmacniacz do grania w domu?

Jaki wzmacniacz do grania w domu? Czyli test wzmacniacza YAMAHA THR 10X

Czołem gitarowi maniacy!
Dzisiaj bierzemy na tapet tego oto małego wariata jakim jest YAMAHA THR 10X

Zacznijmy od budowy zewnętrznej tego combo. Tak, too nie głowa wzmacniacza tylko combo gitarowe. W prawdzie moc 2x5W dyskwalifikuje to combo jeśli chodzi o granie koncertów, czy próby, ale nie takie jest jego przeznaczenie Yamaha THR 10X to świetnie brzmiący butikowy wzmacniaczyk do ćwiczeń w domu lub jeśli ktoś woli – do zabrania pod namiot, ponieważ mamy tutaj możliwość skorzystania z opcjonalnego gniazda baterii AA 1,5 V. Ci z Was, którzy spodziewają się na tyłach wzmacniacza ujrzeć multum różnego rodzaju wejść i wyjść będą zawiedzeni. Mamy tu jednak wyjście USB dzięki któremu możemy sterować ustawieniami wzmacniacza bezpośrednio z komputera. Wzmacniacz jest jednocześnie interfejsem audio i to naprawdę dobrej jakości.

Yamaha THR występuje w kilku odmianach brzmieniowych. Testowana dziś wersja 10X to raczej combo dedykowane miłośnikom ciężkich brzmień. Przestery są jednak bardzo dobrze brzmiące, a to za sprawą zaawansowanej technologii modelowania opracowanej przez firmę Yamaha. Wzmacniacz wywołuje pozytywne wrażenia estetyczne, a to za sprawą solidnej obudowy w kolorze wojskowej zieleni, jak i diod umieszczonych za grillem imitujących prawdziwe lampy.

Po lewej stronie mamy włącznik, oraz 5 przycisków wyboru presetów zapisanych przez użytkownika. Poniżej włącznika okienko tunera, który działa bardzo dobrze. Następnie pokrętło wyboru wzmacniacza, pokrętło GAIN, MASTER, trzy pokrętła odpowiedzialne za equalizację, pokrętło wyboru, oraz nasycenia efektu, oraz pokrętło zmiany i rodzaju efektu przestrzennego. Następnie 2 regulatory poziomów wyjściowych, sygnału gitary i sygnału pochodzącego z AUX lub USB

Skrajnie z prawej mamy gniazdo INPUT, gniazdo słuchawkowe, oraz wejście AUX.

Po podłączeniu combo do komputera mamy dostęp do dodatkowych opcji, jednak najpierw musimy ściągnąć i zainstalować aplikację o nazwie THR Editor. Z poziomu aplikacji możliwy jest wybór (normalnie niedostępnych) efektów t.j. bramki szumów oraz kompresora. Poza tym mamy tutaj bardziej rozbudowane parametry pozostałych efektów.

Jaki wzmacniacz do grania w domu?
THR Editor

DANE TECHNICZNE:

  • Symulacje wzmacniaczy: POWER I, POWER II, BROWN I, BROWN II, SOUTHERN HI, CLEAN, BASS, FLAT
  • Wbudowane efekty: CHORUS, FLANGER, PHASER, TREMOLO, DELAY, DELAY/REVERB, SPRING REVERB, HALL REVERB
  • Tuner chromatyczny
  • Głośnik: 2x8cm
  • Wyjście słuchawkowe
  • AUX Złącze USB
  • Zasilanie: zasilacz EADP-38EB A (w zestawie) lub baterie AA
  • Wymiary: 360×183.5x140cm
  • Waga: 2.8kg

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart