Jak grać funk na gitarze? Instrukcja, ćwiczenia

Jak grać funk na gitarze?

Czołem gitarowi maniacy!
W dzisiejszym odcinku chciałem Wam pokazać kilka fajnych patentów na granie w stylu Funk.

Granie w rytmach Funk opiera się w głównej mierze na rytmice szesnastkowej. Czasem jednak mogą wystąpić wtrącenia triolowe. Co miałem na myśli mówiąc RYTMIKA SZESNASTKOWA?

Podobnie jak w biciach na gitarze akustycznej prawa ręka pracuje cały czas DÓŁ-GÓRA. Zacznijmy jednak od tłumienia strun. Łapiemy sobie dowolny akord (Ja sobie złapię akord E7#9) – nie dociskamy wszystkich strun tego akordu. Tłumimy wszystkie struny, nie dociskając ich do progów i to jest nasza baza wyjściowa do grania rytmu FUNK.

Jak grać funk na gitarze? Ćwiczenia:

Pierwsze ćwiczenie przywiozłem bardzo dawno temu z warsztatów Blues Nad Bobrem z klasy Leszka Cichońskiego. Ćwiczenie to polega na akcentowaniu tylko jednej szesnastki w czasie jednego uderzenia metronomu, pozostałe szesnastki, to struny wytłumione.

Zaczynamy od pierwszej szesnastki w takcie. Uruchamiamy sobie metronom i ćwiczymy. Następnie na drugą szesnastkę, na trzecią i na czwartą oraz najlepsze: gramy wszystkie warianty zaczynając od pierwszej szesnastki, a kończąc na ostatniej. Stopniowo zwiększamy tempo.

Na tej bazie możemy tworzyć własne rytmy (wybierając dowolne szesnastki)

To wszystko w dzisiejszym odcinku. Zapraszam do subskrybowania mojego kanału i klikania dzwoneczka ponieważ już szykuję dla Was super materiały na różnych poziomach zaawansowania.

Dziękuję za uwagę. CZEŚĆ!

Przykłady przedstawione w wideo:

Plik PDF zawiera przykłady przedstawione w nagraniu wideo:

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart