Jak nauczyć się dźwięków na gryfie gitary – Ćwiczenia

Jak nauczyć się dźwięków na gryfie gitary – Ćwiczenia.

Zapraszam na kolejną lekcję Wideo, dostępnej pod artykułem, (oraz na moim kanale YOUTUBE) w której przedstawię przydatne ćwiczenia, dzięki którym szybko opanujecie gryf gitary. Przykładowe ćwiczenia należy przeprowadzić dla każdego dźwięku. Pamiętaj róenierz o korzystaniu z metronomu.

Jak nauczyć się dźwięków na gryfie gitary ?

Pierwsze ćwiczenie związane jest z poprzednią lekcją, więc jeżeli jej jeszcze nie oglądałeś to zobacz koniecznie —–> Jak uczyć się dźwięków na gryfie? Polegać ono będzie na oktawowym porównywaniu dźwięków, ale zrobimy to w określonym przez metronom czasie. Uruchamiamy sobie metronom (tempo 100 BPM) i porównujemy dźwięki grając półnutami co oktawę.

Drugie ćwiczenie polega na szybkim odnajdowaniu dźwięku, od struny najgrubszej (E6) do struny najcieńszej (E1). Czyli na każdej z tych strun musimy zagrać zadany dźwięk w określonym przez metronom czasie. Uruchamiamy sobie metronom… i gramy półnutami dźwięki zaczynając od struny najgrubszej do struny najcieńszej. Na początku niech będzie to dźwięk C.

Jeśli uda Ci się zrobić to zrobić półnutami, zrób to samo ćwiczenie ćwierćnutami. Możesz zwolnić nieco tempo. Pamiętaj, aby przerobić te ćwiczenia dla wszystkich dźwięków na gryfie. Najlepiej zacząć od tych, które występują na również na pustych strunach.

Dziękuję za uwagę. Zapraszam do oglądania kolejnych odcinków

Łukasz Fojtar

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart