Test Strun Thomastik-Infeld JS113 JAZZ SWING .013-53

Test Strun Thomastik-Infeld – Witam wszystkich w kolejnym odcinku gitarmaniaka. Dzisiaj weźmiemy na tapet struny jazzowe Thomastik-Infeld .013-53, które jak się okazuje robią wielką różnicę, a instrument w nie wyposażony brzmi naprawdę zawodowo.

Wygląd

Już na pierwszy rzut oka widać, ze struna jest wyjątkowo precyzyjnie wykonana. Owijka w tych strunach jest zeszlifowana, co powoduje brak charakterystycznych świstów, które występują w strunach z normalną owijką.

Dodatkowo na obu końcach strun ładny oplot z czerwonego sznurka robi świetne wrażenie estetyczne.

Brzmienie Strun Thomastik-Infeld

Przejdźmy teraz do testów brzmienia. Struny są świeżo założone i pewnie po jakimś czasie brzmienie się zmieni, a słyszałem nawet takie opinie, że te struny im starsze tym lepsze więc za jakiś czas pewnie zrobię kolejny test.

Seria strun Jazz Swing jest jedną z najbardziej cenionych serii strun szlifowanych na świecie. Tajemnicą sukcesu strun jazzowych Thomastik-Infeld jest ich klasyczne wytwarzanie i szlifowanie. Zabiegi te dają szkliście gładką powierzchnię strun owijanych, która znacznie ułatwia grę oraz eliminuje świsty powstające „pod palcami”. Szlifowana owijka na okrągłym rdzeniu daje ciepłe, łagodne brzmienie które idealnie nadaje się do jazzu. Niektórzy gitarzyści twierdzą, że brzmienie tych strun poprawia się jeszcze bardziej wraz z ich starzeniem.

Obejrzyj wideo i posłuchaj Test Strun Thomastik-Infeld:

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart