GITAROWY REKORD ŚWIATA 2021

GITAROWY REKORD ŚWIATA 2021

Czołem gitarowi maniacy!
Już niedługo, bo 19 czerwca odbędzie się kolejna edycja Gitarowego Rekordu Świata! W tym roku gitarowe święto odbędzie się hybrydowo. To znaczy na żywo na Wrocławskiej pergoli (Kompleks Hali Stulecia we Wrocławiu), oraz przed ekranami komputerów nie tylko w Polsce, ale i dalej na świecie. W przyszłym roku impreza prawdopodobnie wróci na Wrocławski rynek.

JAK ZAGRAĆ?

Otóż wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do zagrania Hej Joe Jimiego Hendrixa. Nie musisz być pełnoletni :-). Instruktarz przygotowany przez samego Leszka Cichońskiego znajdziesz na stronie: http://leszekcichonski.pl/rozgrzewka/

ZLOT WORKSHOPOWCÓW

Biciu rekordu towarzyszyć będzie także Zlot Workshopowców Leszka Cichońskiego. W tym roku mija 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu Blues-Rock Guitar Workshop, który stał się prawdziwą biblią dla kilku pokoleń gitarzystów. Nie będę chyba oryginalny jeśli stwierdzę, że sam zaczynałem przygodę z gitarą elektryczną od tego właśnie podręcznika.

Kilka miesięcy temu Leszek Cichoński założył specjalną grupę na facebooku zrzeszającą gitarzystów mających styczność z jego szkołą. 1-go czerwca natomiast ruszył konkurs. Zadanie polega na nagraniu pierwszego chorusa bluesa – tematu ze szkoły, a w następnych chorusach swojej improwizacji. Spośród uczestników konkursu komisja w składzie: Leszek Cichoński, Maciej Mazurek, Przemysław Śledź i Krzysztof Misiak wyłoni 5 osób, które wraz z Leszkiem wystąpią na głównej scenie podczas tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Świata19 czerwca na wrocławskiej Pergoli. Spieszcie się, bo termin zamknięcia konkursu to 10 czerwca.

CO JESZCZE?

Możesz wygrać gitarę w charytatywnej akcji. Wystarczy, że zapoznasz się z regulaminem na stronie: https://heyjoe.pl/ i do 19 czerwca, do końca dnia, zrobisz wpłatę 25 zł dla fundacji z tytułem przelewu „POMAGAM REKORDOWO„, a już 23 czerwca dowiesz się, czy zostałeś zwycięzcą. Wszystkie środki zebrane w akcji „Pomagamy Rekordowo” zostaną przekazane ciężko chorym dzieciom – podopiecznym fundacji.

Do zobaczenia i usłyszenia we Wrocławiu!

Gitarmaniak

Podobał Ci się materiał? Nie przegap następnych:

Shopping Cart